گروه تولیدی هزار صنعت روشن مفتخر است که با تولید دستگاه های صنعتی با کیفیت ایرانی در زمینه خط سورتینگ میوه، گرمادرمانی و دستگاه نایلون پیچ مرکبات تازه نیاز باغداران به آماده سازی محصولات و در نهایت رضایت مصرف کننده گان گرامی را تامین کرده است .

بسته بندی مرکبات

در کارگاه بسته بندی مرکبات مراحلی طی میشود تا درنهایت میوه های بسته بندی شده که از همه نظر کیفیت و استاندار بالایی دارند روانه بازار داخلی و یا خارجی شوند .

یک توضیح مختصر …

قبل ازینکه میوه ها وارد دستگاه بسته بندی مرکبات شوند تا با نایلون پیج شدن توسط دستگاه نایلون پیچ از هم جدا شده و به صورت کالایی یکدست به بازار ارائه شوند.

نیاز است اقداماتی بر روی آن ها انجام شود که به طور خلاصه شامل مراحل زیر می شود :

مرحله اول :

تحویل میوه از باغداران یا انبار مواد اولیه – باغداران از دستگاه نایلون پیچ مرکبات با نایلون استقبال زیادی می کنند چرا که عملیات تفکیک ، شستشو ، گرمادرمانی میوه ها بخصوص بسته بندی میوهای صادراتی باید به نحوه مشتری پسند و استاندارد در کمترین زمان انجام شود.

مرحله دوم :

شستشو و ارسال به خط سورتینگ میوه – قبل از رسیدن به دستگاه بسته بندی مرکبات ، تمام میوه ها جهت زدوده شدن گل و لای و حشرات ابتدا وارد حوضچه شستشو شده و سپس مسیر را جهت ضد عفونی شدن و واکسینگ طی می کنند .

مرحله سوم :

تونل خشک کننده و گرمادرمانی – تمام میوه ها باید قبل از وارد کردن به دستگاه نایلون پیچ کاملا خشک شوند چراکه اگر رطوبتی باقی بماند موجب پوسیدگی هرچه سریعتر میوه ها میشود .

دستگاه نایلون پیچ مرکبات
دستگاه نایلون پیچ مرکبات

بسته بندی میوه با دستگاه یا دستی ؟؟؟

فرآیند بسته بندی میوه شامل مراحلی میشود که اگر تمام آن بصورت دستی و فقط با نیروی انسانی انجام شود به دلیل زمان بر بودن نیمی از میوه ها به مرحله فساد میرسند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.